Baby salsa

Aktuálne neprebieha žiadny kurz. Avšak v príprave je letný, ktorý začne od júna. Sledujte FB.

Je dôležité Váš záujem o tento kurz nahlásiť na mailovej adrese priamo u lektorky : nosmesa.eu@nosmesa.eu alebo cez skupinu na Facebooku : www.facebook.com/groups/1623828534545424/?fref=ts

 

Čo je to Baby salsa? 


Je to súbor krokov odvodených z klasickej salsy upravenej tak, aby sa dala tancovať s deťmi v šatkách, či ergonomických nosičoch. Tancuje sa jemné tempo pri hudbe, ktorá nie je nahlas pustená, aby nerušila detičky, ktoré si chcú pospať :) Tancuje sa jednotlivo, ale aj v pároch oproti sebe na jednoduché choreografie,ktoré sa ľahko zapamätajú. Tancuje sa Baby salsa, Bachata, Merengue, ale v prípade záujmu si môžeme zvoliť aj modernejšiu napríklad ľahko aerobikovú choreografiu. Deti sú v nosičoch na hrudi, pracuje sa nohami a bokmi, čiže nejde o žiadne skákanie s nimi.

Novinkou ku kurzu je body forming a latino aerobik.

 

Komu je Baby salsa určená? 

Je zameraná pre deti od 2 mesiacov približne do 1 roka resp. do 10-12kg. Tiež ako relax p

re nastávajúce mamičky, ktoré po narodení dieťatka môžu pokračovať. :) 

 

Neviem viazať šatku a ani som nikdy nepoužila žiadny ergonomický nosič, možem sa kurzu zúčastniť?

Na prvej úvodnej hodine sa dozviete informácie potrebné pre nosenie, ako správne dieťatko nosiť a tiež aj ako umiestniť dieťatko do nosiča/šatky. Vlastný ergonomický nosič nie je podmienkou, k dispozícii je určitý počet na požičanie. Túto skutočnosť je potrebné nahlásiť vopred pri prihlasovaní sa na kurz. 

 

Koľko trvá jeden kurz? A ako často býva?                                

Lekcie prebiehajú vždy v soboty v doobedných hodinách 1x v týždni.  Treba prísť vždy skôr aspoň o 10min, aby ste sa stihli prezliecť. 

 

Rozpis lekcíí: 

Začíname letný kurz - od júna. Pridajte sa k FB skupine viď vyššie. 

 

 

Aká je cena kurzu? 

Platí sa vždy pred každou hodinou zvlášť. Je však potrebné sa vždy vopred nahlasovať. Cena hodiny je 3€. ( s požičaným nosičom 3,5€ ).

Platí však pravidlo, že musí byť minimálne 5 nahlasených.

Pri platbe všetkých 8 lekcíí získavate jednu hodinu zdarma. 

 

Koľko trvá jedna lekcia? 

Každá lekcia trvá približne 50 min. 

Čo okrem ergonomického nosiča/šatky a dieťatka si mám priniesť? 

Pohodlné oblečenie v ktorom sa Vám bude dobre hýbať, ponožky alebo balerínky na nohy. Pitný režim a náhradné oblečenie pre Vás aj pre dieťatko. 

V tomto kurze budú pridané prvky latino aerobiku a posliňovanie zadku a bruška :)

 

Načo si je potrebné dávať pozor? 

Na nosenie je dostupných veľa nosičov, nie každý je však na nosenie aj naozaj vhodný. Ako lektorka viazania šatiek preferujem nosiče, ktoré zaručujú správný vývoj bedrových kĺbov. Čo sú jednoznačne iba ergonomické nosiče. Táto poloha, ktorú nazývame abdukčne flekčná poloha sa dá docieliť iba v ergonomických nosičoch, kde sa dieťatko nosí jeho tvárou k telu rodiča. Preto by som sa rada na svojich lekciách vyhla nosičom, ktoré toto ergonomické nosenie nepodporujú.

Na úvodnej hodine budete oboznámení o ergonomickom nosení.


 

Viac o ňom si prečítajte tu: www.nosmesa.eu/news/co-je-to-ergonomicke-nosenie-a-aky-je-rozdiel-medzi-ergonomickym-nosicom-a-klokankou/

Vhodné nosiče: Elastická a pevná šatka, babyvak, ergonomický nosič (Manduca, Ergo, Kibi, Alpino...), mei tai, ring sling. 

Prídite aj Vy stráviť príjemne čas so svojím dieťakom, utužíte vzájomný vzťah. Nosené detičky menej plačú, rý

chlejšie sa učia nové veci. Nosenie ich udržuje v stave aktívnej bdelosti, rýchlejšie napredujú. Doprajme im byť v našej blízkosti, kam patria a zároveň urobme niečo aj pre seba. Zlepšíme si fyzickú kondíciu, zrelaxujeme sa a vyformujeme krásne boky, lýtka a stehná :) 

 


Viac informácií o nosení detí získate na : www.nosmesa.eu
Videá z baby salsy nájdete pod informáciami tu: www.nosmesa.eu/baby-salsa/

Prihlásiť sa môžete na mailovej adrese priamo u lektorky: nosmesa.eu@gmail.com